Forum- Kurallarıdır
Forum Kuralları
Üye olmak için Forum kurallarını dikkatlice okuyup kabul etmeniz gerekmektedir:
Forum Kurallarıdır
 1. 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Fiyatlab forumu hiç bir sorumluluk kabul etmez.
 2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen yazılar forumda paylaşılamaz.
 3. Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerine ve ulu önderimiz Atatürk'e yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır.
 4. Foruma katılabilmek için istisnai durumlar hariç (istisnai durumlar yönetim tarafından üyenin davranışlarına göre verilir) 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Fiyatlab forumunun ticaret bölümünü kullanmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Forum kullanımı için 13 yaşından küçük kişilerin ebeveynlerinden izin alarak hesap oluşturması ve forumu kullanması gerekir.
 5. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 6. Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.
 7. Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
 8. Forumda Türkçeye ve yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekir.
 9. Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile veya tamamen renkli yazmak yasaktır. Sadece vurguladığınız kelimeleri bu şekilde yazmanız gerekir.
 10. Konu başlıklarını açtığınız konu ile alakalı olması gerekir. "Yardım", "Bakar mısınız" vb başlıklar girmeyelim. Ayrıca başlığın tümü büyük harflerle yazılamaz, gereksiz noktalama işaretleri kullanılamaz.
 11. Spam, flood mesaj gönderimi yasaktır.
 12. Para kazanmak amacıyla oluşturulmuş link kısaltma sitesi kullanımı yasaktır.
 13. Forum içerisinde paylaşıma sunduğunuz konu içeriği size ait değilse oluşabilecek telif hakkından dolayı kaynak göstermeye dikkat edin.
 14. Fiyatlab forumunda crack, yasal olmayan mp3, warez (nulled), hack, adult, pornografik ve buna benzer telif hakkı içerikli sitelerin, ürünlerin ve konu içeriklerinin paylaşımı ve ticareti yasaktır.
 15. Özel mesajlaşma sistemini reklam yapmak veya kullanıcıyı rahatsız edecek şekilde kullanmak yasaktır.
 16. Forumda çoklu (multi) üyelik yasaktır, her kullanıcının kendine ait 1 hesabı olması gerekir. Çoklu üyelikler tespit edildiği taktirde hesabınız bloke olacaktır.
İmza (Signatür) Kuralları
 1. İmza düzeni yukarıdaki genel kurallara uygun olmalıdır.
 2. İmzada kendi sosyal grup ve ticaret konusu reklamını yapabilirsiniz.
 3. İmzalar 300 karakter ile sınırlıdır ve en fazla 3 satırdan oluşmalıdır.
 4. Kullanıcıları rahatsız edecek ve forum yapısını bozacak tarzda imza oluşturmak yasaktır.
 5. İmza alanının satılması, kiralanması veya başka bir amaçla kullanılması yasaktır.
Ticaret Kategorileri ve Ticaret Sistemi Kuralları
 1. Ticaret kategorilerinde ürününüzü uygun kategoride oluşturmanız gerekmektedir, alt kategorilere eklenen ürünler ana kategoride listelenir.
 2. Kullanıcıların oluşturduğu ticari ilanlara konuyla alakasız yorumlar yapmak yasaktır.
 3. İlan konularına ürün hakkında fikirlerinizi belirtecek yorumlarda bulunabilirsiniz ancak satın almadığınız / kullanmadığınız ürün hakkında kullanıcının alışverişine engel olacak yorumlarda bulunmak yasaktır.
 4. Ticaret sistemi kullanıcıların alışverişte ki güvenilirliğini simgeler bu nedenle alışverişte bulunmadığınız bir kullanıcı için ticaret puanı göndermeniz yasaktır.
 5. Çoklu hesaplarla yada anlaşmalı olarak sahte ticaret bildirimi göndermek kesinlikle yasaktır.
 6. 5 TL ve altı alışverişler için ticaret sistemini kullanmanız yasaktır.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:00.

Powered by vBulletin® Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.